آموزش کامل اندازه گیری پیراهن مردانه

اندازه گیری پیراهن مردانه

اندازه گیری پیراهن مردانه یکی از مشکلاتی است که در زمان خرید پیراهن اغلب افراد با آن درگیر هستند. اگر برای خودتان قصد خرید پیراهن مردانه دارید و یا می‌خواهید یک پیراهن مردانه برای شریک عاطفی‌تان بخرید،  همیشه نگرانی از بابت اندازه بودن لباس دارید.

ما در«ژوری من» قصد داریم شما را با نحوه دقیق اندازه گیری سایز پیراهن مردانه آشنا کنیم و این دغدغه را از دوش‌تان برداریم. در این رابطه اندازه های استاندارد پیراهن مردانه را نیز با شما در میان خواهیم گذاشت. پس همراه ما باشید.

چرا باید در زمان خرید، سایز خود را بدانید؟

با وجود آلودگی‌های متعدد در دنیای مدرن امروزی، کمتر افراد تمایل دارند که لباس را در اتاق پرو کنند. از طرفی دیگر به دلیل ویروس همگانی کرونا، افراد به خرید اینترنتی بیشتر تمایل دارند. با توجه به مسایل بهداشتی، آگاهی از اندازه های استاندارد پیراهن مردانه یک نیاز است که باید به آن توجه شود.

اندازه گیری سایز پیراهن مردانه
برای اندازه گیری سایز پیراهن مردانه، خرید ‌متر خیاطی اولین اقدام است.

حوصله ندارید تا دست‌به‌متر شوید؟! این راه حل را امتحان کنید

اندازه گیری سایز پیراهن مردانه کار سختی نیست، اما برخی از افراد حوصله اندازه‌گیری با متر ندارند. اگر شما هم جزء این گروه افراد هستید، می‌توانید یکی از پیراهن‌های مردانه‌ خودتان را که مطمئن هستید، اندازه‌تان است، با خود برداشته و به مرکز خرید ببرید. البته بهتر است، قبل از بیرون رفتن، دوباره آن را بپوشید و چک کنید تا اندازه سرشانه، کارول‌ها، قد آستین و … مناسب باشد.

چطور سایز دقیق خود را به خاطر بسپارم؟

شاید به خاطر سپردن سایز پیراهن در شرایط امروزی که افراد دغدغه‌ها و گرفتاری‌های گوناگون دارند، کار آسانی نباشد. اما ما یک پیشنهاد برای شما داریم، اگر نگران هستید که پس از اندازه گیری پیراهن مردانه، سایز را فراموش می‌کنید، کافی است که اندازه‌ها را در تلفن همراه هوشمندتان به ثبت برسانید. در این صورت دیگر نگران از یاد بردن سایز خودتان و یا شریک عاطفی‌تان نخواهید بود.

اما قبل از اندازه گیری سایز پیراهن مردانه، باید بدانید که چه مدل پیراهن مردانه دوست دارید؟! پیراهن‌های مردانه براساس الگو به 3 صورت خیلی جذب، جذب و استاندارد- کلاسیک دوخته می‌شوند. اگر شما می‌خواهید پیراهن را در فضای رسمی بپوشید، بهتر است از نمونه‌های جذب یا «اسلیم فیت» و استاندارد استفاده کنید.

آموزش اندازه گیری سایز پیراهن مردانه
الگوی اسلیم فیت یا جذب، برای آقایان ریزنقش یا لاغر اندام مناسب است. اگر سایزتان معمولی است؛ اما دوست دارید که پیراهن مردانه جذب بپوشید، می‌توانید پیراهن را یک سایز بزگ‌تر تهیه کنید.

چطور اندازه گیری سایز پیراهن مردانه را انجام دهید؟

اولین نکته‌ی مهمی که در اندازه گیری پیراهن مردانه باید به آن توجه کنید، اندازه‌گیری دقیق با متر است. ما در این قسمت نحوه اندازه گیری پیراهن مردانه را به صورت جزء به جزء با شما در میان خواهیم گذاشت:

اندازه گیری یقه پیراهن مردانه

اولین و مهم‌ترین قسمت اندازه گیری پیراهن مردانه، یقه‌ی آن است. برای اندازه گیری آن، از پهن‌ترین قسمت گردن، جایی که اغلب یقه پیراهن‌ قرار می‌گیرد، متر را به دور گردن انداخته و اندازه گیری کنید.

یقه‌ی پیراهن مردانه ، به 3 حالت تنگ، گشاد و مناسب طراحی شده‌است. اگر پس از بستن یقه، جا برای فشار دادن یک انگشت در آن وجود ندارد، یقه تنگ است. اما اگر یقه به صورت افتاده روی لباس قرار می‌گیرد، یقه‌ی پیراهن گشاد است.

سایز پیراهن مردانه
اگر به کاورهای پیراهن مردانه توجه کرده‌باشید، اولین شماره‌ای که روی آنها وجود دارد، اندازه‌ی گردن، دومی شماره سایز و در نهایت اندازه آستین است.

اندازه گیری سرشانه پیراهن مردانه

در انتخاب پیراهن مردانه باید به این نکته توجه کنید که حلقه آستین نباید روی سینه کشیده شود. برش حلقه آستین باید در محل اتصال شانه به بازو باشد. اگر برش حلقه آستین بالاتر از شانه باشد، در قسمت سینه احساس کشیدگی خواهید کرد و یقه‌ی لباس نیز تنگ خواهد بود. اما اگر سرشانه‌ی پیراهن افتاده باشد، در قسمت زیر بازو ایجاد موج خواهد کرد که نشان از بزرگی پیراهن دارد.

برای اندازه گیری سرشانه پیراهن مردانه، باید از کسی کمک بگیرید. یک نفر باید پشت شما ایستاده باشد و متر را از یک سرشانه به سمت سرشانه دیگر برده و اندازه‌گیری کند.

اندازه گیری سرشانه پیراهن مردانه
حلقه آستین باید به صوت دقیق در محل دوخت شانه به بازو قرار بگیرد. اگر بالاتر باشد، پیراهن تنگ و اگر افتاده باشد، پیراهن گشاد است.

اندازه گیری قد آستین مردانه

یک استین پیراهن مردانه باید فرمی مخروطی داشته باشد و در قسمت بالای آن گشاد و پایین تا سرآستین تنگ باشد. آستینی مناسب است که وقتی آرنج‌تان را خم و راست می‌کنید، اذیت نشوید. اگر آستین تنگ باشد روی آن خط می‌افتد و اگر گشاد باشد، روی آستین موج می‌اندازد.

برای اندازه گیری طول آستین پیراهن مردانه، دستتان را کنار بدنتان قرار دهید و از کسی بخواهید از پشت متر را در سرشانه شما گذاشته و فاصله سرشانه تا آرنج و سپس از آرنج تا مچ را اندازه‌گیری کند. در تمام مدت اندازه‌گیری طول آستین، دستتان باید به حالت خم باشد.

اندازه‌ گیری دور سینه پیراهن مردانه

کافی است از کسی کمک بخواهید تا متر را دور پهن‌ترین قسمت قفسه سینه شما قرار دهد و یک دور بزنید تا دو سر متر به هم برسند.

اندازه گیری سایز پیراهن و کمر

دکمه‌های یک پیراهن آراسته به راحتی بسته می‌شود و دکمه‌ها درست روی خط سینه قرار می‌گیرند. اگر دکمه‌ها به سختی بسته می‌شود و یا بینشان فاصله می‌افتد، لباس برای شما تنگ است. چنانچه دور کمر و شکم پیراهن موج می‌افتد، لباس برای شما بزرگ است.

اندازه سایز پیراهن و کمر
پیراهنی مناسب شماست، که دکمه‌های آن به راحتی بسته شده و دکمه‌ها درست روی خط وسط سینه قرار بگیرند.

اندازه گیری طول پیراهن مردانه

طول پیراهن باید به گونه‌ای باشد که وقتی آن را داخل شلوار قرار می‌دهید، به صورت کامل کمربند و کمر شلوار را بپوشاند. اگر پیراهن کوتاه باشد، کمر شلوار و کمربند دیده می‌شود و حتی بخش‌هایی از لبه پیراهن بیرون می‌زند.

برای اندازه‌‌گیری طول پیراهن مردانه، متر را از محل اتصال گردن به سرشانه قرار دهید و تا پایین کمر را اندازه بگیرید.

اندازه گیری طول پیراهن مردانه
پیراهنی اندازه شماست که بدون ایجاد موج داخل شلوارتان قرار بگیرد.

جدول اندازه های استاندارد پیراهن مردانه

پس از اینکه کار اندازه‌گیری تمام شد، نوبت آن است که سایز خود را با اندازه های استاندارد پیراهن مردانه مقایسه کنید و سایزتان را پیدا کنید.

لازم است که در اینجا به نکته‌ای اشاره کنیم. 3 روش برای اندازه های استاندارد پیراهن مردانه در جهان وجود دارد که عبارتند از:

  • سیستم آمریکایی
  • سیستم اروپایی
  • سیستم انگلیسی

در واقع اندازه های استاندارد پیراهن مردانه در جهان پیرامون همین 3 سیستم می‌چرخد. با وجود تفاوت سایزها، اما در همه‌ی جهان برای اندازه گیری پیراهن مردانه، اندازه دور گردن، دور سینه، دور کمر، دور باسن و قد پیراهن را چک می‌کنند.

جدول سایزهای استاندارد پیراهن مردانه
جدول سایز

چطور سایز لباس را به صورت آنلاین اندازه بگیریم؟

اندازه گیری سایز پیراهن مردانه نیز در شرایط امروزی با تکنولوژی گره خورده‌است. شما می‌توانید با کمک اپلیکیشن (Sizer) سایز پیراهن‌تان را به صورت دقیق پیدا کنید. این اپلیکیشن از بدنتان اسکن گرفته و سایز شما را می‌گوید. بنابراین اگر حوصله اندازه‌گیری سایزتان با متر خیاطی را ندارید و یا می‌خواهید به شریک عاطفی‌تان یک پیراهن مردانه هدیه دهید با این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی متوجه‌ی سایزش شوید. بدون آنکه او متوجه شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.