راهنمای خرید کفش ورزشی و پیاده روی

در هنگام خرید کفش اسپرت حتما به راهنمای خرید کفش اسپرت توجه کنید

یکی از فعالیت‌های ضروری که می‌تواند باعث تناسب اندام و سلامت قلب و عروق شود پیاده‌روی است. این ورزش کم‌هزینه و راحت اگر با وسایل مناسب و اصولی انجام نشود برای فرد، مضر و خسته‌کننده خواهد بود. بدون‌شک استفاده از یک کفش استاندارد اصلی‌ترین وسیله برای پیاده‌روی و دویدن محسوب می‌شود. پس اگر پیاده‌روی را به عنوان ورزش روزانه در برنامه خود گذاشته‌اید، باید راهنمای خرید کفش ورزشی و پیاده‌روی را مطالعه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

آموزش خرید کفش؛ راهنمای کفش ورزشی مناسب را انتخاب کنیم؟

برای ورزش پیاده‌روی و دویدن نیازی به وسایل و ابزار خاصی ندارید، فقط باید یک جفت کفش استاندارد و مناسب تهیه کنید. کتونی مردانه و زنانه مناسب، پیاده‌روی و راه‌ رفتن را برای شما آسان و دلپذیر خواهد کرد. پس مطمئن باشید که کفش‌های مناسب ورزش و پیاده‌روی ارزش زمان و هزینه‌ای که برای خرید آن‌ها صرف می‌کنید را خواهند داشت. برای داشتن انتخابی درست و مناسب باید نکات مهم در آموزش خرید کفش ورزشی و اسپرت را در نظر بگیرید.

راهنمای خرید کفش اسپرت برای ورزش و پیاده روی

1.     خصوصیات و تغییرات پای خود را بشناسید

اولین نکته در راهنمای خرید کفش ورزشی و اسپرت این است که به پای خود توجه کرده و خصوصیات آن را بشناسید. در سال‌هایی نه چندان دور گمان می‌رفت که پاهای بزرگسالان تغییر نمی‌کند. اما حقیقت این است که با افزایش سن، فرم پا تغییر کرده و خصوصیات آن عوض می‌شوند. به عنوان مثال گذر زمان می‌تواند باعث کشیدگی تاندون، ماهیچه و رباط‌های پا شده و آن را پهن‌تر کند. همچنین سال‌ها راه رفتن روی کفی‌ها و بالشتک‌های چربی می‌تواند موجب نازک شدن کف پا شود. به همین دلیل باید سایز پای خود را در نظر گرفته و دنبال کفش‌های ورزشی بالشتکی باشید که ضربه را بهتر جذب کنند.

برای آموزش خرید کفش و انتخاب بهترین گزینه، نوع پای خود را مشخص کنید. برای اینکار پای خود را خیس کرده و سپس روی یک کاغذ یا مقوا بایستید. سپس به ردپای خود نگاه کنید، اگر بیشتر بخش‌های پای خود را می‌بینید احتمالا کف پای صافی دارید. اگر رد کمی از پا و فقط قسمت پهلو و کناره مشخص است، احتمال می‌رود که قوس پا بلند باشد.

اگر در قسمت زانو، کمر یا پاشنه پا احساس درد می‌کنید از کفش‌هایی با پالشتک طبی پاشنه استفاده کنید. اگر مفاصل انگشت شصت پا متورم و بزرگ شده یا با بیماری‌هایی مانند آرتریت و نقرس دست و پنجه‌ نرم می‌کنید به سراغ کفش‌هایی نرم و پهن بروید.

2.     مهم‌ترین اصول در راهنمای خرید کفش ورزشی

قبل از انتخاب و خرید بهترین کفش برای پیاده روی، ابتدا شرایط محیطی و آب‌و‌هوایی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر در محیطی با آب‌و‌هوای بارانی و مرطوب زندگی می‌کنید، کفشی خریداری کنید که ضد آب باشد. برای محیط‌های سرد با بارش برف فراوان هم باید کفشی با خاصیت کششی بالا انتخاب کنید. کفش‌های مخصوص پیاده‌روی براساس نوع محیط به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند:

 • کفش‌های جاده‌ای: این کفش‌ها بسیار سبک بوده و برای راه رفتن با سرعت بالا هم مناسب هستند.
 • کفش پیاده‌روی: برای راه رفتن در محیط‌هایی مانند پارک‌ها و سطوحی مانند سنگفرش خیابان مناسب بوده و از دوام بالایی برخوردار هستند.
 • کفش‌های کوهستانی: این کفش‌‌ها برای دویدن در مسیر‌‌های سخت و کوهستانی طراحی شده و گزینه مناسبی برای پیاده‌روی در پارک‌ها و خیابان‌ها نیستند.

3.     خرید از فروشگاه‌های معتبر و مطمئن

خرید کفش را از فروشگاه‌های مطمئن انجام دهید؛ اگر حضوری خرید می‌کنید به سراغ مغازه‌های با سابقه و شناخته‌شده بروید. اگر وقتی برای گشت‌و‌گذار در مغازه‌های مختلف نداشته و خرید آنلاین را ترجیح می‌دهید به شما فروشگاه ژوری من را پیشنهاد می‌کنیم.

کفش ورزشی مناسب برای پیاده روی را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.

فروشگاه آنلاین ژوری مجموعه‌ای از بهترین و جدید‌ترین کفش‌های برند ایرانی و خارجی را گردآوری کرده است. شما می‌توانید با انتخاب محصول مورد نظر از بین گزینه‌های متنوعی که دارید، ویژگی محصول و نظرات کاربران را مطالعه کرده و بهترین خرید را انجام دهید.

راهنمای خرید کفش اسپرت؛ شناخت اجزای مختلف کفش

برای خرید یک جفت کفش پیاده‌روی مناسب، باید فاکتور‌های مختلفی را در نظر بگیرید. کفش باید در سرتاسر کفی متعادل و ایمن بوده و با قابلیت انعطاف‌پذیری باعث حرکت راحت انگشتان پا شود. به طور کلی در هنگام امتحان کردن و خرید کفش پیاده‌روی ورزشی باید اجزای مختلف آن را بشناسید:

 • محافظ پاشنه و تاندون آشیل: این بخش از کفش در پشت پاشنه و زیر تاندون آشیل قرار می‌گیرد. محافظ پاشنه باید راحت بوده و از ضربه و فشار به آشیل جلوگیری کند؛ این قسمت اگر طبق اصول و استاندارد ساخته شده باشد مانع از پیچ‌خوردگی و خم شدن پا خواهد شد.
یکی از نکات مهم خرید کفش ورزشی، آشنایی با اجزای مختلف کفش است
 • زیره کفش: مهم‌ترین قسمت کفش مربوط به زیره آن است. این بخش که همواره با سطح زمین در تماس بوده با شیار‌هایی که دارد به حفظ تعادل افراد و دفع ضربات کمک می‌کند.
 • ناحیه پنجه کفش: این ناحیه باید فضای کافی برای حرکت راحت و آزاد انگشتان پا فراهم کند. به طور معمول باید بین انتهای بلند‌ترین انگشت پا تا انتهای قسمت پنجه، به اندازه یک نصف عرض انگشت شست، فضا وجود داشته باشد.

نکات مهم خرید کفش ورزشی و پیاده‌روی

بعد از معرفی و بررسی اجزای مختلف کفش، وقت آن رسیده که یکسری اصول راهنمای خرید کفش ورزشی و پیاده‌روی را با شما در میان بگذاریم.

 • کفش‌های ورزشی مخصوص دویدن برای کنترل و دفع فشار حاصل از دویدن، یک بالشتک اضافی در قسمت زیره داشته و منعطف‌تر هستند. اما کفش ورزشی پیاده‌روی کمی سفت‌تر خواهد بود. پس در هنگام انتخاب به این موضوع دقت کرده و کفش مخصوص دو نخرید.
 • بهتر است پرو و امتحان کردن کفش را در پایان روز انجام دهید؛ چرا که در طول روز با راه رفتن و دویدن پاها منبسط و متورم می‌شوند.
 • نوع جوراب می‌تواند در سایز و راحتی کفش تاثیر‌گذار باشد؛ پس در هنگام پرو کفش از جوراب‌هایی که همیشه می‌پوشید استفاده کنید.
 • اشاره کردیم که کفش پیاده‌روی به نسبت سخت و سفت است؛ پس اگر کفشی که انتخاب کرده‌اید از حالت معمول تنگ و سفت‌تر است، باید از خرید آن صرف‌نظر کرده و امیدی به جا باز کردن آن نداشته باشید. کفش پیاده‌روی باید از همان ابتدا راحت و مناسب باشد، پس در هنگام پرو آن کمی راه رفته و میزان راحتی کفش را بسنجید.  

3 اشتباه رایج در هنگام خرید کفش ورزشی و پیاده‌روی

مدل‌های متنوع کفش ورزشی در مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف، کار انتخاب را برای خریداران سخت خواهد کرد. همه می‌خواهند کفشی انتخاب کنند که علاوه ‌بر کیفیت از ظاهر زیبا و قیمت مناسبی هم برخوردار باشد. تمامی این عوامل می‌تواند در نهایت منجر به خریدی اشتباه شود. در ادامه 3 اشتباه رایج در هنگام خرید کفش ورزشی و پیاده‌روی را به شما معرفی می‌کنیم:

انتخاب کفش مناسب باید در اولویت اول برای خرید کفش ورزشی باشد

·         خرید سایز و مدل اشتباه

در زمان خرید کفش فقط سلیقه و راحتی خود را در نظر بگیرید. بسته به نیاز، سلیقه و احساسی که دارید کفش را انتخاب و حتما آن را پرو کنید.

·         خریدن کفش زیبا اما نامناسب

اغلب ورزشکاران و دوندگان تنها به زیبایی و برند کفش توجه کرده و احساس راحتی را نادیده می‌گیرند. طبیعی است که این کاربران پس از مدتی استفاده از کفش، مجبور خواهند بود گزینه دیگری را خریداری کنند.

·         خرید بدون تحقیق

قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید، ابتدا از فروشنده درباره کفش مناسبی که به دنبال آن هستید سوال کنید. سابقه بیماری یا هرگونه درد مفصلی پا را با فروشنده در میان گذاشته و از ایشان بخواهید بهترین و استاندارد‎‌ترین گزینه را به شما پیشنهاد کند.

چگونه بهترین کفش پیاده روی ایرانی و خارجی را انتخاب کنیم؟

ورزش پیاده‌روی بهترین راه برای کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی بوده و یک راه عالی برای کاهش وزن است. پیاده‎روی به کاهش فشار خون کمک کرده و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. شما برای انجام این ورزش ساده و راحت، فقط به یک کفش مخصوص و استاندارد نیاز خواهید داشت. پس برای سلامتی و افزایش عملکرد مفید بدن، بهترین کفش پیاده‌روی را از فروشگاه‌های ورزشی انتخاب کنید.

اگر زمان کافی برای خرید حضوری و گشتن مغازه‌های مختلف را نداشته یا مغازه معتبری را پیدا نکرده‌اید به شما فروشگاه ژوری را پیشنهاد می‌کنیم. ژوری مجموعه‌ای از بهترین کفش‌های پیاده‌روی را با قیمتی مناسب به شما عرضه و خیالتان را از بابت خرید آنلاین آسوده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.